Ne čekaj, ostvari svoje snove i upiši se u školu fudbala FK Sarajevo!

Oduvijek je fudbal bio tvoja strast, a bordo tvoja omiljena boja? Ne čekaj nijednog trenutka više i upiši se u Školu fudbala "Asim Ferhatović-Hase" Fudbalski klub Sarajevo vr&sc Više

Izvještaji

Fudbalski klub Sarajevo se plasirao u 1/4 finala Kupa BiH

Fudbalski klub Sarajevo plasirao se u 1/4 finala Kupa Bosne i Hercegovine. Na današnjoj uzvratnoj utakmici osmine finala, izabranici Mehe Kodre pobijedili su ekipu Travnika na stadionu Pirota rezultatom 3:2. U strijelce su se upisali Miloš Stojčev, Samir Radovac i Krste Velkoski. Aktuelni osvajač Kupa Bosne i Hercegovine današnju utakmicu započeo je sa četiri igrača ispod 21 godine. Tako su na travnjak stadiona Pirota istrčali mladi golman, Emir Plakalo, veznjaci Samir Radovac i Faris Handžić, te štoper Adnan Kovačević. Dodajmo i to, da je pored pomenutih i zvaničan debi uknjižio i dvadesetdvogodišnji Makedonac, Risto Mitrevski. Bordo klub bolje otvara utakmicu.Todorović je u četvrtoj minuti isprobao šut, ali bez promjene. Dvije minute poslije, Bilbija šutira izravno u golmana, da bi igrači Travnika prvi put zaprijetili iz slobodnog udarca u 10 minuti. U 15. minuti utakmice, Stojčev šutira iz slobodnjaka, međutim, lopta odlazi pored gola. Deset minuta kasnije, Travnik je u prilici, ali Plakalo sigurno brani. U 30. minuti Sarajevo je povelo. Handžić i Radovac su kombinovali, lopta dolazi do Stojčeva, koji preciznim udarcem postiže gol. U 41. minuti Travnik dolazi do izjednačenja. Adriano se najbolje snalazi i postiže gol za 1:1. Ipak, pred sami odlazak igrača na pauzu, Mitrevski upošljava Radovca, koji ulazi u šesnaesterac i pogađa mrežu domaćina za novo vodstvo Sarajeva. Drugo poluvrijeme otvaraju Travničani. Adriano je bio u prodoru, ali Plakalo brani njegov udarac. Na drugoj strani, Stojčev šutira sa 18 metara, a golman "Vezira" krajnjim naporima loptu izbacuje u korner. U 56. minuti Sarajevo je pokušavalo preko Stojčeva i Radovca, međutim, nije bilo rezultatske promjene. U 59. minuti utakmice, naš stručni štab vrši dvostruku izmjenu. U igru ulaze Ševko Okić i Krste Velkoski, a iz igre su izašli Miloš Stojčev i Nemanja Bilbija. Nedugo poslije, Mitrevski šutira glavom, ali lopta odlazi preko gola. Na drugoj strani, Adriano izlazi pred Plakala, ali mladi golman našeg kluba sjajno brani. U 75. minuti utakmice, Travnik dolazi do izjednačenja. Golman se upisuje u strijelce. Petnaest minuta prije kraja utakmice, umjesto strijelca drugog pogotka za Sarajevo, Samira Radovca, u igru je ušao Miroljub Kostić. U 78' Todorović ubacuje, a Velkoski postiže gol za ponovno vodstvo Sarajeva. Do kraja utakmice, Velkoski se još jednom našao u prilici, ali nije bilo promjene. Fudbalski klub Sarajevo, ukupnim rezultatom 7:2, izbacio je Travnik iz daljnjeg takmičenja i plasirao se u 1/4 finala Kupa Bosne i Hercegovine. NK Travnik 2:3 FK Sarajevo Stadion "Pirota", gledalaca 500, sudija: Darko Obradović. Stijelci: Stojčev, Radovac, Velkoski (Sarajevo), Adriano, Goloman (Travnik). Kartoni: Zaimović (Travnik), Plakalo, Berberović, Velkoski (Sarajevo). NK TRAVNIK: Karajbić, Terzić, Kovač, Ribić, Jašarević, Zaimović, Mahović, Fazlić, Guerra, Smajić (od 66. Goloman), Čivić (od 18. Čurić). FK SARAJEVO: Plakalo, Protić, Kovačević, Stojčev (od 59. Okić), Handžić, Todorović, Mitrevski, Berberović, Kallasi, Radovac (od 73. Kostić), Bilbija (od 59. Velkoski).

Više

Marketing

Članovi kluba besplatno na utakmicu protiv Radnika

Fudbalski klub Sarajevo u subotu, 25. oktobra tekuće godine, dočekuje Radnik iz Bijeljine. Utakmica na Olimpijskom stadionu "Asim Ferhatović-Hase" počinje u 14.30 sati. Povodom obilježavanja 68. Više