Malkočević i Erbez pozvali ukupno šest omladinaca FK Sarajevo!

Na adresu Fudbalskog kluba Sarajevo stigli su pozivi selektora U-17 reprezentacije Bosne i Hercegovine, Sakiba Malkočevića, za igrače, na koje računa u predstojećim reprezentativnim nastupima. Tr Više

Izvještaji

FK Igman 0:3 FK Sarajevo

Fudbaleri Sarajeva plasirali su se u 1/8 finala Kupa Bosne i Hercegovine, nakon današnje rutinske pobjede u Konjicu, gdje su savladali domaći Igman rezultatom 3:0. Sarajevo je bolje otvorilo utakmicu, a dobru šansu u prvih 20-ak minuta imao je Kovačević, ali njegov udarac zaustavlja Vasilj. Zatim je Velkoski zaprijetio iz slobodnjaka, no njegov šut odlazi preko gola. Na drugoj strani Igman uspijeva zaprijetiti Pehlićevim šutiranjem visoko iznad gola Bandovića. U 31. minuti utakmice, Sarajevo je povelo. Kallasi je ubacio odlično sa desne strane, a Duljević lijepo zahvaća loptu i istu posprema iza leđa golmana Igmana. Do kraja prvog dijela, Velkoski i Kovačević su imali odlične prilike, ali je rezultat ostao nepromjenjen. Početkom drugog dijela utakmice, Velkoski je imao dobru priliku, ali je Vasilj siguran. U 73. minuti utakmice, Tatomirović se najbolje snašao nakon gužve u kaznenom prostoru domaćih, te je povisio vodstvo našeg kluba. Nedugo poslije, Velkoski je postigao i posljednji gol na utakmici, kada je pogodio sa bijele tačke. Spomenimo i to, da je prethodno Džajić igrao rukom u svom šesnaestercu, te je zaradio drugi žuti karton, odnosno crveni. FK Igman 0:3 FK Sarajevo Strijelci: Duljević, Tatomirović, Velkoski. Gradski stadion Konjic: 2000 gledalaca. Sudija: Goran Paradžik. FK SARAJEVO: Bandović, Protić, Kovačević, Handžić F, Velkoski, Tatomirović, Duljević, Purić, Dupovac, Kalalsi, Cimirot. Još su igrali: Todorović, Kostić, Radovac.