main-banner fanshop Ja sam Sarajevo! Ulaznice

Omladinski pogon

Burović, Mihojević i Radovac na spisku selektora U-19 reprezentacije BiH

U-19 reprezentacija Bosne i Hercegovine od 10. do 15. oktobra tekuće godine, nastupit će na kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo. Utakmice juniorske reprezentacije bit će odigrane u Makedoniji, a Više

Izvještaji

NK Široki Brijeg 1:0 FK Sarajevo

Fudbalski klub Sarajevo zabilježio je prvi ovosezonski poraz na utakmici 9. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine. Kranji ishod večerašnje utakmice na stadionu "Pecara", glasio je 1:0 u korist domaćina, NK Široki Brijeg. Prilikom izlaska na travnjak stadiona u Širokom Brijegu, fudbaleri Sarajeva uputili su se ka tribini gdje su bili smješteni naši navijači. Igrači bordo kluba, nosili su majice sa tragično nastradalim navijačem FK Sarajevo, Vedranom Puljićem, koji je prije skoro pet godina ubijen ispred stadiona Pecera. Prvotimci našeg kluba, bacili su majice ka našim navijačima, te je utakmica mogla početi. Prvih petnaest minuta nije donijelo značajne prilike, a nakon što se oslobodilo pritiska domaćina, Sarajevo od petnaeste minute preuzima inicijatu na utakmici. Prvi šut u okvir gora uputio je Bilbija u 18. minuti, ali je Soldo odbranio. Bilbija je ponovo bio u prilici, nakon ubačaja Radovca, ali je golman Širokog Brijega bio na mjestu. U 23. minuti, naš klub je postigao gol. Ipak, Velkoski se prilikom primanja lopte nalazio u nedozvoljneoj poziciji, te je gol poništen. U 34. minuti, Široki Brijeg je poveo. Wagner je uposlio Buhača, koji je obišao Bandovića i pogodio mrežu Sarajeva. Najbolju priliku za poravnanje imao je Stojčev. Naš veznjak sa lijeve strane šutira, ali Soldo sjajno brani. U drugom poluvremenu, Sarajevo je igralo još bolje stvorivši nekoliko dobrih prilika, ali su sve, nažalost, bile bezuspješne. Puzigaća je šutirao u 52. minuti, ali lopta pogađa stativu. Dvije minute kasnije, Stojčev je pokušao iz daljine, međutim, bez rezultatske promjene. Puzigaća dobro prolazi po lijevoj strani, šutira, ali lopta odlazi nekoliko centimetara pored lijeve stative. Novu, odličnu priliku, imao je Krste Velkoski. Makedonski "A" reprezentativac, nakon asistencije Duljevića, izlazi sam pred gol Širokog Brijega, ali je golman domaćina, Soldo, ponovo siguran. Deset minuta poslije, na drugoj strani, Wagner šutira preko gola, a pet minuta poslije, Barišić je također promašio gol Sarajeva. Posljednju priliku na utakmici imao je Duljević, koji u 85. minuti šutira, međutim, ponajbolji pojedinac širokobriježana na dašnjoj utakmici, golman Soldo, loptu izbacuje u korner. U narednom kolu, Fudbalski klub Sarajevo dočekuje Slaviju, a prije ligaškoj duela, u srijedu je na rasporedu prva utakmica 1/8 finala Kupa Bosne i Hercegovine, u kojoj će Sarajevo ugostiti Travnik. NK Široki Brijeg 1:0 FK Sarajevo Stadion "Pecara", gledalaca:3.500, sudija: Predrag Stankić (Bijeljina), žuti kartoni: Marković (Široki Brijeg)/ Berberović, Todorović, Puzigaća (Sarajevo), crveni kartoni: Ćorić (Široki Brijeg) Berberović (Sarajevo), strijelac: Buhač 35. NK ŠIROKI BRIJEG: Soldo, Pandža, Ćorić, Zakarić, Landeka, Wagner, Ćorluka, Kožulj, Buhač, Breklao, Marković. FK SARAJEVO: Bandović, Stojčev (Handžić), Velkoski, Tatomirović, Duljević, Berberović, Kallasi (Todorović), Cimirot, Puzigaća, Radovac, Bilbija (Bekić).

Više

Marketing

Hotel Holiday Sarajevo novi zlatni sponzor Fudbalskog kluba Sarajevo

Fudbalski klub Sarajevo takmičarsku sezonu 2014/15 nastavlja uz novog zlatnog sponzora. Naime, Hotel Holiday Sarajevo i aktuelni osvajač Kupa Bosne i Hercegovine, potpisali su ugovor o poslovnoj sar Više