main-banner fanshop Ja sam Sarajevo! Ulaznice

Omladinski pogon

3. mjesto za U-19 selekciju FK Sarajevo na turniru CEE Cup!

U-19 selekcija Akademije Fudbalskog kluba Sarajevo, ostvarila je zapažen rezultat, osvojivši 3. mjesto na ovogodišnjem izdanju turnira "CEE CUP" u češkoj prijestolnici, Pragu. N Više

Izvještaji

FK Sarajevo 1:2 Atromitos FC

Fudbalski klub Sarajevo zabilježio je poraz u prvoj utakmici trećeg pretkola kvalifikacija za Evropsku ligu. Bordo klub, rezultatom 2:1, izgubio je od grčkog Atromitosa, iako su izabranici Dženana Uščuplića pružili jednu odličnu partiju, stvorivši nekoliko dobrih prilika. Utakmicu bolje otvaraju gosti iz Atine. Pitu je izveo korner za goste s lijeve strane, Bandović je istrčao na rub peterca, a stoper Grka, Fitanidis, glavom loptu šalje u nebranjeni dio gola. Bordo tim je do izjednačenja stigao u 26. minuti. Puzigaća je odlično šutirao iskosa s lijeve strane, Cennano je bio nemoćan. U 32. minuti, Velkoski je pogodio živi zid iz slobodnog udarca, a iz drugog pokušaja je ponovo izblokiran. Puzigaća je zaprijetio u 39. minuti, međutim lopta ide preko gola. Stojčev je šutirao u 42. minuti, ali je rezultat ostao nepromjenjen. U završnici prvog dijela, Radovac je izblokiran, te se na odmor otišlo pri rezultatu 1:1. *Slavlje Bojana Puzigaće nakon postignutog gola U nastavku, Sarajevo je krenulo ofanzivno, ali nije bilo većih prilika. U 65. minuti, Puzigaća je šutirao, međutim, golman Atromitosa brani. U narednom napadau, pokušao je i Bilbija. Njegov udarac odlazi preko gola. U 75. minuti, gosti su ponovo došli do vodstva, koje su uspjeli sačuvati do kraja utakmice. Kapiten Atromitosa, Nastos, sa desne strana pogađa donji lijevi ugao gola Bandovića. Do kraja utakmice, Sarajevo je pokušalo preko Stojčeva, međutim, rezultat se nije mijenjao i ostalo je  2:1 za goste.  Ne zaboravimo da su bordo momci i u prošloj rundi, dvoboj sa Haugesudnom započeli porazom na Koševu, te su u uzvratu u Norveškoj pružili sjajnu partiju i slavili sa ubjedljivih 3:1. Uz odličnu igru i pristup, koje su večeras mogli vidjeti gledaoci na najvećem bosanskohercegovačkom stadionu, sigurno je da Sarajevo ima šanse da ostvari dobar rezultat u uzvratnoj utakmici. FK Sarajevo 1-2 Atromitos FC Olimpijski stadion :"Asim Ferhatović Hase; Gledalaca: 15.000 Sudija: Ivaylo Stoyanov (Bugarska) ; Strijelci: Puzigaća 26.' / Fytanidis 11.', Nastos 74'; Žuti kartoni: Stojčev, Velkoski, Purić (Sarajevo) / Eduardo Brito, Tavlaridis (Atromitos) FK Sarajevo: Bandović, Barić, Tatomirović, Dupovac Puzigaća, Stojčev, Bilbija (od 72. Duljević), Okić (od 81. Purić), Velkoski, Cimirot, Radovac (od 88. Kovačević). FK Atromitos: Cennamo, Tavlaridis, Fytanidis, Nastos, Giannoulis, Lazaridis, Napoleoni (od 60. Tatos), Dimoutsos, Pitu, Eduardo Brito (od 67. Tavares), Karamanos.  Budi uz voljeni klub na utakmici 1. kola BH Telecom Premijer lige BiH! - LINK