main-banner fanshop Ja sam Sarajevo! Ulaznice

Omladinski pogon

Selekcije Akademije zabilježili pobjede u Bijeljini.

U sklopu 12. kola Omladinske Premijer lige Bosne i Hercegovine, kadeti i juniori Fudbalskog kluba Sarajevo zabilježili su pobjede na gostovanju kod Radnika iz Bijeljine. Utakmice u obje starosne kate Više

Izvještaji

Zrinjski i Sarajevo remizirali u Mostaru

Zrinjski i Sarajevo podijelili su bodove na derbi utakmici 11. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine. Krajnji rezultat utakmice u Mostaru glasio je 1:1, a gol za Sarajevo postigao je Ševko Okić. Od samog početka utakmice obje ekipe su igrale otvoreno, a na prvu priliku se čekalo šesnaest minuta. Duljević je prošao po desnoj strani, ubacio, ali Bekić nije stigao na vrijeme. Nedugo zatim, naši igrači imali su priliku i iz slobodnog udarca, međutim, rezultat se nije mijenjao. U 32. minuti utakmice Barić nepropisno zaustavlja igrača domaćih i glavni sudija Jakupović pokazuje na bijelu takčku. Loptu uzima Crnov, ali Bandović odlični brani njegov udarac. Ipak, u 37. minuti, Crnov se iskupljuje za promašaj. Na ubacivanje Simeunovića najbolje reaguje u šesnaestercu i matira Bandovića. U drugom dijelu, igrači Sarajeva zaigrali su mnogo bolje, što je rezultiralo brzom poravnanju rezultata. Barić sjajno centrira sa desne strane, a Okić glavom pogađa za izjednačenje. Veliku priliku za potpuni preokret naši igrači  imali su deset minuta kasnije. Duljević je uposlio Bilbiju, koji pogađa stativu, a na odbijenu loptu natrčava Stojčev, međutim, njegov udarac je izblokiran. Sa druge strane, u prilici su bili Nikolić i Crnov, ali bez uspjeha. U 72. minuti, Okić je ponovo pokušao, ali se istakao Dujković. U 78. minuti, udarac Duljevića odlazi pored gola. U posljednjim minutama, dvije dobre prilike za Sarajevo, a jedna za Zrinjski. Velkoski i Duljević nisu uspjeli da riješe pitanje pobjednika u korist bordo kluba, dok je za Zrinjski priliku propustio Milan Muminović, bivši igrač Sarajeva. U narednom kolu, naše Sarajevo će dočekati Radnik iz Bijeljine. HŠK Zrinjski 1:1 FK Sarajevo Stadion Pod Bijelim Brijegom, gledalaca: 4.000, sudija Edin Jakupović (Bihać), žuti kartoni: Muminović, Šćepanović (Zrinjski), Tatomirović, Stojčev (Sarajevo), strijelci: Crnov 37' (Zrinjski), Okić 55' (Sarajevo). HŠK Zrinjski: Dujković, Graovac, Simeunović (Pehar), Muminović, Ščepanović (Đurić), Blaić, Nikolić, Katanec, Radulović, Stojkić, Crnov (Kordić). FK Sarajevo: Bandović, Barić, Tatomirović, Dupovac, Puzigaća, Kostić (Purić), Cimirot, Stojčev (Velkoski), Duljević, Bekić (Bilbija), Okić.