main-banner fanshop Ja sam Sarajevo! Ulaznice

Omladinski pogon

Juniori i kadeti savladali selekcije Veleža

Selekcije Akademije Fudbalskog kluba Sarajevo zabilježile su pobjede na gostovanju u Vrapčićima, protiv selekcija Veleža. Izabranici Esada Selimovića zabilježili su pobjedu rezultatom 1:0. Strij Više

Izvještaji

Borbom do posljednjeg zvižduka Sarajevo savladalo Travnik

Fudbaleri Sarajeva zasluženo su zabilježili pobjedu u utakmici 27. kola BH Telecom Premijer lige u Travniku, savladavši domaćina rezultatom 3:2. Prvu priliku imali su igrači Travnika u 8. minuti, kada je nakon kornera Dudića, Helvida šutirao glavom pored gola Bandovića. Sarajevo je uzvratilo u narednom napadu preko Stojčeva, koji je odlično šutirao, ali je Nurković spasio gol Travničana. U 17. minuti Jajalo je dobro šutirao iz slobodnjaka sa 20 metara, ali se ponovo istakao Nurković. U 23. minuti, Travnik dolazi do vodstva. Puzigaća nije najbolje reagovao u našem šesnaestercu, Dudić krade loptu, dodaje do Varupe, koji postiže gol. Važno je istaći, da je gol postignut iz očigledne nedozvoljene pozicije. Ipak, sudije se nisu oglasile. U posljednjim minutama prvog poluvremena, Puzigaća je iz neposredne blizine pogodio stativu, a na odbijenu loptu slabo reaguje Bilbija. Drugo poluvrijeme loše počinje za naš tim. Dupovac je u 50. minuti oborio Dudića, a glavni sudija mu pokazuje crveni karton i put u svlačionicu. U nastavku, Dudić je pokušao iz slobodnjaka, ali je Bandović bio siguran. Čini se, crveni karton za Dupovca, bio je dodatan motiv za naše igrače, koji su pokazali ogromnu borbenost do kraja utakmice. Poravnanje rezultata je stiglo u 60. minuti. Stojčev je lijepo prošao po lijevoj strani i odlično proigrao Velkoskog, koji se sjajno kretao u kaznenom prostoru i rutinski postigao svoj peti prvenstveni gol. U 70. minuti desio se još jedan sporni trenutak na utakmici, kada je Bilbija povučen za dres u kaznenom prostoru Travnika, ali Stankić nije pokazao na bijelu tačku. Igrači Sarajeva bili su bolji i u nastavku utakmice, pokazavši ono što se i očekuje od njih, velika želja i borbenost u bordo dresu. Naš tim je poveo u 77. minuti. Udarac Puzigaće uz pomoć prečke zaustavlja Nurković, a na odbijenu loptu odlično reaguje Stojčev, koji prizemnim udarcem matira golmana Travnika za potpuni preokret. Fantastičnu igru Sarajeva u posljednjih pola sata, još jednim golom potvrdio je Bilbija u 81. minuti. Jajalo je izveo korner sa lijeve strane, a Bilbija lijepim udarcem pogodio mrežu Nurkovića. U 84. minuti, Bandović je po drugi put vadio loptu iz svoje mreže. Dudić je centrirao, a Sadiković kažnjava lošu reakciju naše odbrane. Do kraja utakmice, nije bilo rezultatskih promjena. "Dogovorili smo se na poluvrmenu da zaigramo ofanzivnije i da imamo tu mirnoću, koja nam je nedostajala u prvom dijelu. Sa deset igrača zabiti tri gola, mislim da je veliko", rekao je Dženan Uščuplić, trener Fudbalskog kluba Sarajevo nakon završetka utakmice. NK Travnik 2:3 FK Sarajevo Stadion: Pirota. Gledalaca: 2000. Sudija: Predrag Stankić (Bijeljina). Strijalci: Varupa, Sadiković (Travnik), Velkoski, Stojčev, Bilbija (Sarajevo). Žuti kartoni: Terzić, Karić, Ćurić (Travnik), Purić, Bilbija, Puzigaća (Sarajevo). Crveni karton: Dupovac (Sarajevo). NK Travnik: Nurković, Terzić, Karić, Ribić, Ćurić, Dudić, Varupa N., Helvida, Hasečić, Sadiković, Zelenbaba (od 68. Nunes). FK Sarajevo: Bandović, Stojčev, Jajalo, Velkoski (od 83. Vusljanin), Tatomirović, Purić (od 56. Barić), Trivunović, Dupovac, Cimirot, Puzigaća, Bilbija (od 89. Kovačević).